Реєстрація автомобіля з ГБО в 2021 році. Нові правила реєстрації ГБО

Установка газобалонного обладнання на автомобіль, згідно чинного законодавства, супроводжується перереєстрацією даного транспортного засобу в органах ДАІ, МРЕВ. Іншими словами - встановивши ГБО на своє авто, Ви повинні поміняти техпаспорт. Внаслідок цієї заміни, автовласник отримує вже новий документ, в якому зазначено, що дана машина переобладнана для їзди на газі.

До цього року було досить отримати в Сервісному Центрі Акт технічної експертизи. Тепер даний документ не роблять. Замість нього необхідно оформити сертифікат відповідності, який можна отримати в органах сертифікації. Вартість сертифікації складає від 2100 до 3300 грн і оплачується там же. Займає це 1,5-2 години, так як автомобіль повинні оглянути фахівці. Сертифікат видають не відразу, а на наступний день, або можна отримати його поштою.

Установка ГБО повинна бути здійснена відповідно до ТУ У 45.2-3274809648-002: 2019. В іншому випадку, транспортний засіб не пройде сертифікацію і його потрібно буде відправити на доопрацювання.

Варто відзначити, що керування транспортним засобом, переобладнаним з порушенням відповідних правил, норм і стандартів (в тому числі і з незареєстрованим ГБО) передбачений штраф в розмірі від 340 до 425 грн. (Ст. 121 КоАП України).

Для проведення перереєстрації необхідно, щоб у вищевказаних органах присутній сам власник машини.

Нижче перерахований перелік документів, необхідних для перереєстрації автомобіля.

  • Паспорт власника автомобіля, його ІПН код;
  • акт прийому-передачі авто (видає СТО, яке встановлювало ГБО);
  • свідоцтво про погодження конструкції (видає СТО);
  • сертифікат відповідності;
  • наказ керівника підприємством про призначення відповідальної особи (тільки для юросіб).

Якщо ви вирішили встановити газ на авто, то обов'язково дотримуйтеся всіх правил оформлення документів. Це стосується також внесення відповідного запису в техпаспорт. В іншому випадку, вас може очікувати не тільки штраф, але і заходи позбавлення прав на керування транспортними засобами від 3-х до 6-ти місяців.

Більшість СТО, що займаються переобладнанням автомобілів, встановивши газ, в кращому випадку тільки надають необхідні документи для реєстрації автомобіля в МРЕВ. Сам же процес оформлення газобалонного обладнання, лягає на плечі власника автомобіля. Компанія «Сервіс Газ Одеса» пропонує Вам установку газобалонного обладнання «під ключ». Довіривши нам свій автомобіль, у Вас з'являється можливість не тільки отримати найвищу якість виконаних робіт, але і позбавити себе від головного болю, пов'язаного з перереєстрацією Вашого авто.

Розрахунок економії палива