Газові балони для авто на пропані

Газові балони для авто на пропані

Вибір ГБО балона не менш важливий етап при установці газобалонного обладнання. Головною функцією газового балона є забезпечення безпеки при зберіганні палива, а також необхідний запас ходу автомобіля. Але часто газовий балон обмежує місткість і вантажопідйомність автомобіля. Саме тому різні виробники випускають пропанові балони різних обсягів, форм і розмірів. Це дає можливість підібрати газовий балон під конкретне авто.

Зміст статті:

 1. Види балонів для ГБО пропан. Тороїдальні і циліндричні балони.
 2. Документи на газові балони.
 3. Термін експлуатації.
 4. Який балон ГБО вибрати?
 5. Приклади індивідуального підбору балонів.Газовые баллоны на авто

1. Види балонів для ГБО пропан. Тороїдальні і циліндричні балони.

Балони для зрідженого нафтового газу бувають 2-х типів, які розрізняються за формою:

 • тороїдальні;
 • циліндричні.


тороїдальні балони

Ємність округлої форми, що повторює форму автомобільного колеса. Складається з двох зварених між собою обичайок, які виготовлені з вуглецевого листового металу товщиною 2,5-3,5 мм і фланця.

Тороїдальні баки для пропанового ГБО обладнання 1-4 поколінь бувають в трьох основних варіантах:


Зовнішній

Встановлюється зовні під днищем ТЗ, в більшості випадків замість запаски. Горловину для монтажу мульти клапана вварюють під кутом 0 градусів і розташовують у верхній або нижній частині посудини.

Кріпиться така конструкція за допомогою приварених вушок / лап, шпилькою через центральний отвір або монтажними стрічками. Зовнішні тороїдальні балони можуть бути підвищеної місткості (повнотілі). Це означає, що його центральна частина також відведена під корисний об'єм.


Внутрішній тороидальний балон

Монтується в ніші багажника замість запасного колеса. Даний тип користується найбільшою популярністю у власників легкових авто. Плоский балон зберігає звичний простір і функціональність багажника.

Кут установки 30 градусів. Для відводу надлишкового тиску газу за межі машини встановлюють газоотводний патрубок і захисну герметичну кришку. Газовідвід монтують крізь отвір, який знаходиться в центрі балона. Заздалегідь необхідно просвердлити отвір в днищі багажника авто. Кріплять бак двома болтами до кузова ТЗ.

Тороїдальні балони вертикального розташування використовуються рідко, але в індивідуальних випадках дають можливість зберегти функціональність салону автомобіля.

Для ГБО 5-го і 6-го поколінь існують окремі типи балонів. У них по-іншому сконструйована горловина - під арматуру з занурювальним насосом.


Циліндричні балони

Металева зварна конструкція товщиною від 2,5 до 3 мм. Кут фланця може бути 0, 30, 90 градусів. На нашому ринку найбільш поширені баки з горловиною 30 градусів. Ємність кріплять на металеві кронштейни (ложемент) сталевими стрічками всередині або зовні автомобіля. Якщо бак розташовують під днищем, то для забезпечення захисту монтують спеціальний металевий лист. Кожух захищає бак і мультиклапан від потрапляння бруду, бризок води, солі та інших зовнішніх впливів.

Якщо балон розміщують всередині автомобіля, то для відводу надлишкового тиску газу горловину бака оснащують вентиляційною коробкою. З неї по гофрованим трубах виводиться пропан за межі ТЗ.


Комбіновані балони

Також існують комбіновані балони, що складаються з декількох циліндричних балонів, які з'єднані між собою в жорсткій збірці. Але вони зустрічаються досить рідко.

Наприклад, в Honda CR-V може бути внутрішній «тор» на 54 і навіть на 59 л, а в Range Rover Sport встановлюють зовнішній «тор» на 89 л або 80 л «циліндр» в багажному відсіку, так як саме ці балони є для нього оптимальними за обсягом і розміщенням.

Разом з балоном рекомендується і установка якісного мультиклапана, відповідного євронормам ECE 67R-01, ECE R10 і Українським технічним умовам.

В основному балони кріпляться в таких місцях:


У багажному відділенні автомобіля:

 • У салоні крім відділення автомобіля;
 • На рамі автомобіля;
 • У ніші для запаски.


Газовые баллоны на авто

2. Документи на газові балони.

Кожен балон, що випустили проходить багатоступінчастий контроль безпеки і отримує сертифікат. Щоб максимально убезпечити себе при купівлі балонів, звертайте увагу на паспорт: табличка або виштампуваними заводським способом інформація на самому балоні.

Тут ви можете дізнатися розміри і вагу, країну і завод-виготовлювач, дату виробництва, індивідуальний номер, яким нормативним вимогам він відповідає та інше.


Газовые баллоны на авто

Кожен балон повинен мати заводський паспорт з наступними даними:

 • позначення бака;
 • відомості про виробника, дату виробництва та серійний номер;
 • технічні характеристики і параметри;
 • дані про первинні випробування на міцність.

Безпосередньо до корпусу балона обов'язково в заводських умовах приварюють маркувальну табличку з наступними даними:

 • Товарний знак або фірмова назва;
 • Серійний номер;
 • Обсяг;
 • Розміри;
 • Вага порожнього балона;
 • Позначення типу застосовуваного палива;
 • Контрольний тиск;
 • Слова: "максимальний ступінь наповнення: 80%";
 • Рік і місяць офіційного затвердження;
 • Знак офіційного затвердження із зазначенням номера затвердження та поправок до правил, на підставі яких воно було видане;
 • Позначення "Насос всередині" і маркування, які ідентифікують насос;
 • Дата виробництва.


Газовые баллоны на авто

3. Термін експлуатації.

Максимальний термін експлуатації балона 12 років, але, якщо в результаті ДТП або при випадковому пошкодженні він отримав вм'ятини, він повинен бути обов'язково замінений новим. Також один раз в 2 роки рекомендується робити повірку (переогляд) ємності.

Використовувати баки, що були у вжитку, особливо з вичерпаним терміном придатності категорично не рекомендується. Це може бути небезпечно не тільки для вашого життя, а й життя ваших пасажирів.


Газовые баллоны на авто

4. Який балон ГБО вибрати?

Головне при виборі ГБО балона це безпека, тому головні рекомендації по вибору будуть виходячи з цього критерію:

 • Купуйте тільки нові балони для авто з усією документацією та датою виготовлення не більше 2-х років.
 • Вибирайте балон для ГБО у перевірених виробників.
 • Дотримуйтесь баланс між запасом ходу і втратою вантажопідйомності. Це дозволить зберегти функціонал багажного відділення і заводські характеристики автомобіля.

 • Газовые баллоны на авто

  5. Приклади індивідуального підбору балонів.


  І не забувайте, що в сервісних центрах Сервіс Газ завжди можна встановити газобалонне обладнання за кращими цінами. Ми не прагнемо заробити на наших клієнтах, ми хочемо, щоб експлуатація авто була дешевше.

  Для установки газу на авто зв'яжіться з нами через зворотню форму зв'язку на сайті або зателефонуйте нам за телефонами +38 (063) 455-50-11 або +38 (067) 488-31-14

 15.10.2020
 (1149 переглядів)
Розрахунок економії палива