Як дізнатися рівень (залишок) палива в газовому балоні ГБО

Як дізнатися рівень (залишок) палива в газовому балоні ГБО

Датчик рівня бензину один з найважливіших приладів на панелі управління автомобіля. Водій завжди точно знає яку відстань він зможе ще проїхати без дозаправки. Стежити за наявністю рівня газу в авто з встановленим ГБО складніше. Як же дізнатися рівень палива в ГБО, щоб не залишитися з порожнім баком в самий непідходящий момент.

Зміст статті:

 1. Види датчиків.
 2. Пристрій і принцип роботи газових датчиків.
 3. Як перевірити, скільки газу залишилося в баку?
 4. Де встановити ГБО в Одесі?


как определить остаток топлива в газовом баллоне ГБО

1. Види датчиків.

Для стандартної комплектації ГБО 4 покоління пропанового обладнання передбачений електромеханічний датчик рівня газу. У той час як 2-е покоління комплектується звичайним стрілочним покажчиком на мультиклапані балона. І тут варто сказати, що такий датчик не відрізняється особливою точністю, тобто про те, скільки газу залишилося в балоні водій буде знати лише приблизно. До того ж, щоб дізнатися про те, скільки газу залишилося в балоні потрібно буде заглядати в багажник, але ж набагато зручніше просто подивитися на індикатор в салоні автомобіля.

Залишок метану можливо перевірити лише по тиску, який показує манометр.

Датчики рівня газу 4-го покоління класифікують за двома основними параметрами:

 • по опору - у більшості моделей воно становить 50 кОм або 90 Ом;
 • за кількістю контактів - їх може бути 2 або 3.

Резистивний датчик wpgh-1 з опором 50 кОм супроводжується мікросхемою, стрілкою і монтується на мультиклапан . Вже сам по собі пристрій виступає в якості самостійного покажчика і, крім цього, передає інформацію на світловий індикатор рівня газу в балоні. На кнопці є 4, іноді 3, зелені і 1 червона лампочка. Вона спалахує, як тільки рівень газу знижується до 5-10% від обсягу. В цей же час лунає звуковий сигнал, і паливна система автоматично перемикається на бензин. Крок відображення становить 10 л.

Найбільш зручним і оптимальним є рішення вивести індикатор рівня газу на штатному паливному покажчику. Якщо двигун працює на бензині, то прилад показує залишок бензину, а при перемиканні на газ перемикається. Але такий метод втілити в реальність можливо лише при втручанні в приладову панель автомобіля і може бути здійснено це не на всіх автомобілях.

Зовсім недавно у продажу з'явилися електронно-цифрові або сенсорні покажчики кількості газу. Він працює автономно, а спеціальний випромінювач під'єднується знизу балона. Під час розрахунку рівня палива показання проектуються на індикатор в салоні авто.

Для метанового обладнання також використовується манометр з висновком індикації тиску газу в салон авто.


как определить остаток топлива в газовом баллоне ГБО

2. Пристрій і принцип роботи газових датчиків.

Принцип роботи датчика вимірювання рівня газу в балоні простий. У датчика є поплавок і чутливий елемент на мультиклапані . Кабель потрібної довжини виводиться на панель індикації. Принцип роботи газового датчика:

 • У газовому резервуарі є спеціальний поплавок;
 • Поплавок змінює своє положення в залежності від наповненості ємності паливом;
 • На зміну положення поплавка реагує індикатор газу, розташований на мультиклапані;
 • Датчик рівня газу формує сигнал і по проводах інформація передається в салон автомобіля на пристрій перемикання виду палива;
 • Показання датчика після обробки відображають стан рівня палива і виводяться на панель.

Таким чином водій завжди бачить скільки газу залишилося в балоні і в потрібний момент може дозаправитися.

Бензиновий індикатор, який знаходиться на приладовій дошці прямо перед водієм, буде працювати в 2-х режимах. Наприклад, якщо авто працює в даний момент на бензині, то на пристрої показується залишок бензину в баку. Якщо транспортний засіб пересувається на газу, то датчик теж переводиться на газове паливо і відображає його залишок в балоні. Але таке можна реалізувати не на всіх моделях машин.


как определить остаток топлива в газовом баллоне ГБО

3. Як перевірити, скільки газу залишилося в баку?

Дізнатися скільки газу залишилося в газовому балоні можна дослідним шляхом. Порожній балон заправляють газом, а спідометр скидають на нуль. Транспортний засіб експлуатують тільки на газу до повного вироблення газового палива. Після цього фіксують пройдену відстань і визначають питому витрату газу, що і буде служити індикатором при подальших поїздках.

Точність і зручність наведеного способу залишає бажати кращого. Ви ніколи не знаєте, наскільки "обважать" вас недобросовісні заправники. Чи не останню роль у витраті палива грають кліматичні умови. Взимку витрата палива може збільшитися або розігрівати машину потрібно буде на бензині.

До того ж кожен водій має власну манеру водіння, яка теж може вплинути на витрату газового палива.

Тому кращим рішенням для визначення залишку газу в балоні є установка датчика рівня газу.

4. Де встановити ГБО в Одесі?

Встановити ГБО в Одесі можна в одному з сервісних центрів Сервіс Газ.

Одеса

 • пр. маршала Жукова 77/11
 • вул. Святослава Ріхтера (Щорса) 2
 • вул. Чорноморського козацтва 17

Чорноморськ

 • вул. Іллічівська дорога 4

Ми працюємо з польським обладнанням ZENIT PRO, яке вже зарекомендувало себе в умовах українських доріг як оптимальне та доступне газобалонне обладнання. Є можливість установки ГБО в Одесі 2-го, 4-го, 5-го поколінь ГБО в розстрочку на вигідних умовах.

Потрібна онлайн-консультація або залишилися питання? Замовте зворотній дзвінок на нашому сайті і ми зателефонуємо вам у зручний для вас час)


Ми чекаємо вас і ваше авто!


Рекомендуємо подивитися відео: Налаштування датчика рівня газу, ГБО Stag-4 Q-BOX Plus. 20.11.2020
 (17839 переглядів)
Розрахунок економії палива