Як вибрати комплект ГБО 4-го покоління новачкові

Як вибрати комплект ГБО 4-го покоління новачкові

Ви вирішили поставити на свій автомобіль газове обладнання і хочете самі підібрати оптимальний комплект ГБО, але не знаєте, з чого почати. Наші майстри готові допомогти вам в цьому.

Зміст статті:

 1. Чому потрібно вибирати комплект ГБО самостійно?
 2. Що входить в комплект ГБО 4-го покоління?
 3. Вивчіть сайти і форуми автомобілістів, почитайте відгуки.
 4. Газовий редуктор.
 5. Газові форсунки.
 6. Блоки управління.
 7. Балон під газ.
 8. Зовнішнє заправний пристрій.
 9. Фільтра
 10. Комплект документів для реєстрації в МРЕО


Як вибрати ГБО 4-го покоління самостійно


1. Чому потрібно вибирати комплект ГБО самостійно?

Настав час, коли ви вирішили почати економити на паливі і встановити на своє авто ГБО 4-го покоління. Для початку рекомендуємо визначитися будете самостійно встановлювати газ на авто або зверніться за установкою до майстра.

Припустимо ви вибрали установку у майстри. В першу чергу необхідно знайти дійсно хороший сервісний центр з оптимальним співвідношенням оплати за роботу "ціна-якість". З майстром потрібно чітко проговорити всі нюанси угоди - ціна, терміни і оплата за комплект ГБО. Ми запрошуємо вас відвідати один з наших сервісних центрів і обговорити всі питання з нашими менеджерами.


Як вибрати ГБО 4-го покоління самостійно


Багато водіїв вважають за краще купити комплект ГБО самостійно, тому що впевнені, що на СТО їм будуть " впарювати " не те, що потрібно. В цьому є свій сенс, адже багато сервісів дійсно буквально грабують клієнтів. Але раз на раз не доводиться. Зустрічаються і порядні сервісні центри, і майстри. (Без сорому скажімо, що це про нас))

Багатьох майстрів теж можна зрозуміти. Кому-то зручніше працювати з одним виробником газового обладнання, а хтось приловчився ідеально встановлювати ГБО іншого виробника. Звідси й побажання майстрів запропонувати вам певний комплект газового обладнання.


Як вибрати ГБО 4-го покоління самостійно


Хоча багато водіїв упевнені, що їм відверто " впарюють " обладнання, яке зацікавлені продати майстра. Таке прагнення аргументовано лише зручністю і досвідом роботи сервісних майстрів.

Будь-який установник ГБО надасть вам гарантію від виробника, так що зверніть увагу на цей пункт. Установники повинні підібрати вам оптимальний варіант ГБО саме для вашого мотора з урахуванням всіх нюансів і особливостей вашого автомобіля.


Як вибрати ГБО 4-го покоління самостійно


На наших СТО вже є в наявність комплекти ГБО і нам є, що запропонувати нашим клієнтам в кращому співвідношенні "Ціна-якість".


2. Що входить в комплект ГБО 4-го покоління?

З чого почати підбір комплекту ГБО? Для початку розберемося, що входить в комплект ГБО 4-го покоління:

 • Блок управління з усією необхідною проводкою
 • MAP-сенсор
 • Кнопка газу
 • Зумер
 • Трійники під газ
 • Антифриз
 • Вакуум
 • Газовий редуктор з електромагнітним клапаном і датчиком температури
 • Газові форсунки
 • Газові фільтра
 • Балон під газ з мультиклапаном і зовнішнім заправних пристроєм
 • Комплект необхідних трубок (газові, тосольний , вакуумні)
 • Комплект фітингів, хомутів і кріплень
 • Комплект документів для реєстрації ГБО в МРЕВ.
 • Комплекти ГБО 4-го покоління бувають на 4, 6 і 8 циліндрів. На ринку існує величезний вибір виробників ГБО під будь-яку кишеню і різної якості, тому завжди можна підібрати оптимальний варіант. Найпопулярніші виробники, які вже зарекомендували себе на ринку це Prins , BRC, Stag , Zenit і тут кожен може вибирати зі своїх переваг і фінансових можливостей.


Як вибрати ГБО 4-го покоління самостійно


3. Вивчіть сайти і форуми автомобілістів, почитайте відгуки.

Ви знаєте , марку вашого авто, об'єм двигуна, кількість циліндрів і тип палива, який використовується. Існують десятки різних форумів, які можуть надати всю вичерпну інформацію. Пройдіться по сайтах, вивчіть відгуки. У розділах сайтів є спеціальні сторінки з окремим виробникам. Візьміть ручку і папір і запишіть, що саме буде входити в ваш комплект - який блок управління, який редуктор, форсунки, який балон і так далі.

Також скористайтеся пошуком YouTube і знайдіть відгуки людей, хто які комплекти ставив на авто вашої моделі і марки.


Як вибрати ГБО 4-го покоління самостійно


І звичайно ж, не забувайте про сайти авто продажу. Знайдіть оголошення з продажу авто вашої моделі з встановленим ГБО і зателефонуйте по декількох оголошеннях. Продавцям поясніть, що у вас така ж марка авто і ви збираєтеся поставити ГБО для себе, і для вас дуже важливо почути відгуки реальних власників. Як правило ніхто не відмовляє в допомозі. Водії можуть докладно розповісти які комплекти у них стоять, який витрата, чи були якісь проблеми під час експлуатації.


Як вибрати ГБО 4-го покоління самостійно


Проаналізувавши всю отриману інформацію у вас, вже намалюються кращі марки комплектів ГБО, які оптимально підійдуть для вашого авто. Не забувайте всю отриману інформацію записувати. Потім необхідно окремо почитати відгуки на комплектуючі які ви думаєте поставити - блок управління, форсунки, редуктор.


Як вибрати ГБО 4-го покоління самостійно


4. Газовий редуктор.

Газовий редуктор підбирається в залежності від потужності двигуна автомобіля. Врахуйте, що не рекомендується встановлювати редуктор впритул по потужності. Необхідно підбирати редуктор на 20-30% могутніше, ніж двигун, щоб був запас потужності.

На все редуктора є ремкомплекти і при необхідності їх можна замінити. У продажу є величезна кількість редукторів Lovato , tomasetto , GREENGAS, ROYALGAS, але всі вони виконують одні й ті ж завдання - це випаровування газу з рідкого в газоподібний стан, зниження тиску газу до робочого, а також підігрів газу до необхідної температури. Тому тут упирайтеся в свої фінансові можливості.


Як вибрати ГБО 4-го покоління самостійно


5. Газові форсунки.

Газові форсунки підбираються за кількістю циліндрів, по потужності на один циліндр і за швидкістю спрацьовування. Для цього потужність двигуна ділимо на кількість циліндрів і отримуємо, скільки потужності припадає на один циліндр.

Також потрібно звернути увагу на швидкість роботи бензинових форсунок і відповідно до цього вибрати газові форсунки. Авто буде працювати і на дешевих і на дорогих форсунках, але наскільки якісно і довго це окреме питання.


Як вибрати ГБО 4-го покоління самостійно


Головне завдання газових форсунок - це впорскування рівномірних порцій палива в циліндри двигуна. Від форсунок залежить плавність роботи двигуна, м'якість, а також в невеликому ступені витрата газу. Мінуси дешевих форсунок типу Valtek це менший ресурс і необхідність систематичної налаштування, регулювання і ремонту. Також ці форсунки не є швидкісними і не зможуть адекватно працювати на багатьох сучасних автомобілях.

Дорожчі форсунки типу Baracuda або Hana не вимагають настройки і обслуговування, а також є швидкісними і підійдуть для більшості моторів. Ці форсунки довговічні і не потребують додаткового налаштування та обслуговуванні.


Як вибрати ГБО 4-го покоління самостійно


6. Блоки управління.

Блоки управління ГБО відрізняються між собою за кількістю циліндрів двигуна і по додаткових налаштувань типу ABD-корекція, ISO-2 або ISO-3. Перевіреним виробником блоків управління є фірма Stag , вона ж digitronic.


Як вибрати ГБО 4-го покоління самостійно


7. Балон під газ.

Балон під газ вибирають на свій розсуд - циліндричний, тороидальний під запаску, внутрішній або зовнішній. Є балони італійські, польські, турецькі, білоруські та українські. Всі вони непогані і витримують тиск в 30 атмосфер. Можна навіть купити б / у балон у відмінному стані.

До балону підбирають мультиклапан . Він відповідає за заправку балона газом, за подачу газу до редуктора і за безпеку. Мультиклапан бажано брати класу А. Вони більш надійні.


Як вибрати ГБО 4-го покоління самостійно


8. Зовнішнє заправний пристрій.

Також потрібно визначитися з зовнішнім заправних пристроєм, де вам буде зручніше його встановити - в лючке заправної горловини, в бампері, під бампером, в багажнику. Тут справа смаку, а вірніше зручності.

Магістралі під газ ВЗУ до балона і від балона до редуктора ставимо бажано термопластик. А ще краще зверніть увагу на пластикову армовану магістраль від італійського виробника. Від міді в результаті реакції з газом утворюються пластівці, які засмічують фільтра і всю систему в цілому. Решта все патрубки беремо згідно з класифікацією. Для газу - газові, для антифризу - тосольний , для вакууму - вакуумні або можна паливний.


Як вибрати ГБО 4-го покоління самостійно


9. фільтра

Якщо ставити форсунки типу Barracuda або Hana , то переважно ставимо тільки циклонні фільтра з відстійником. Інакше з нашим "якісним" газом можна угробити форсунки. Для дешевих форсунок типу Valtek підійдуть самі звичайні газові фільтра.


Як вибрати ГБО 4-го покоління самостійно


10. Комплект документів для реєстрації в МРЕО

Практично кожен продавець комплектів ГБО може запропонувати вам купити у нього повний комплект документів. Коштує він зовсім недорого, а заповнити його можна за кілька хвилин.

Після того, як ви підібрали собі комплект ГБО самостійно можете зателефонувати своєму установника і озвучити назву комплекту. Вибираєте на одному з сайтів в інтернеті, де ваш комплект буде коштувати дешевше. Замовляйте комплект ГБО в інтернеті тільки післяплатою, щоб можна було оглянути його.

Таким чином при самостійній покупці газового обладнання ви вже отримуєте початкові знання в темі ГБО.

У наших сервісних центрах майстри дають повну і кваліфіковану інформацію по підбору ГБО саме для вашої марки автомобіля. Якщо вам підходить, то встановлюєте у нас, а якщо не підходить, то ваше право звернутися до іншого майстра.


 07.09.2020
 (757 переглядів)
Розрахунок економії палива