Міняти права не виходячи з дому стало можливим завдяки додатку «Дія»

Міняти права не виходячи з дому стало можливим завдяки додатку «Дія»

В Україні через пандемію припинили роботу безліч адміністративних підприємств, що безсумнівно ускладнює питання, щодо оновлень документів або їх заміні. Також, це торкнулося і водіїв, яким необхідна заміна водійських прав.

права в онлайн режимі

Звичайно ж, платити штраф за прострочений документ або ж відмовитися від машини можуть дозволити собі зараз мало хто. Тому для таких випадків і була передбачена можливість заміни посвідчень, в режимі он-лайн. Для цього потрібно використовувати "Електронний кабінет водія" і додаток "Дія".

Про це в рамках українського форуму "Україна 30. Цифровизация" розповів заст. міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров. Так само, в Мінціфре заявили, що новим додатком "Дія" успішно користуються близько 10 мільйонів громадян країни.

Плюсом такого нововведення є те, що вже не обов'язковий похід в сервісний центр або Центр надання адміністративних послуг, для подачі відповідної заяви. Уже зараз, необхідний тільки мобільний телефон, ID-карта, та новий документ можна замовити у телефонному режимі, не витрачаючи на це час та гроші.

Також, Гончаров запевнив, що незабаром стане можливим отримувати виготовлені водійські посвідчення прямо на будинок.

Ну, а поки, змінити права в онлайн режимі можна по наступних кроків:

  • Здійснити вхід в особистий кабінет;
  • Перейти в блок "Електронні послуги", вибрати "Відновлення та обмін водійських прав";
  • Заповнити потрібні права і прикріпити відскановану копію медичної довідки по обидва боки в pdf-форматі;
  • Вибрати зручне місце для отримання документа;
  • Підписати заяву КЕП, BankID або MobilID;
  • Провести оплату за допомогою банківської карти;
  • Перевірити пошту, щоб упевнитися в тому, що прийшла квитанція про оплату послуги;
  • ;Дочекатися повідомного листи від ТСЦ МВС про обробку заявки, потім у відповідь відправити номер квитанції про оплату;
  • Після оновиться водійське посвідчення, яке буде відображено в додатку "Дія" протягом доби.

І лише після всієї цієї процедури українські водії зможуть по праву керувати автомобілем відповідної категорії. А що стосовно отримання нових прав в пластиковому варіанті, це буде можливо тільки після завершення карантину.

Також, нагадуємо, що вже в жовтні 2020 року Мінціфри представило оновлений додаток для оцифрованих документів "Дія 2.0". У новій версії можна зробити або зберегти такі документи як: свідоцтво про народження дитини, довідку внутрішньо переміщеного особи, цифровий податковий номер на додаток до цифрового внутрішньому і закордонний паспортом, студентський квиток, водійські права, техпаспорт і автостраховку, які були ще в попередній версії програми.

 07.06.2021
 (49 переглядів)
Розрахунок економії палива