Нові правила реєстрації авто з ГБО в 2020 році

Нові правила реєстрації авто з ГБО в 2020 році

Зважившись на установку ГБО, до 2020 року водіям необхідно було здійснити перереєстрацію транспортного засобу.

До цього року водіям видавалися Акти технічної експертизи, які коштували в межах 230 грн. Вони видавалися прямо на СТО, де здійснювалася установка газобалонного обладнання.

Але з 2020 року процедура перереєстрації транспортного засобу в зв'язку з установкою ГБО не тільки ускладнилася, але і істотно подорожчала. Тепер установники ГБО змушені просити у своїх клієнтів зовсім інші документи. Та й вартість послуги буде набагато вище. Сума перереєстрації ГБО в 2020 році становитиме в межах 2500-3000 грн.

Згідно п.13 постанови КМУ від 21 липня 2010 року N 607, після того як транспортний засіб було переобладнано, власник або його представник, повинні вибрати організацію, щоб оцінити відповідність транспортного засобу. За результатами оцінки повинен видаватися акт технічної експертизи або той самий сертифікат відповідності.

Так як сертифікація - тривалий і дорогий процес, то раніше її ніхто не проходив. Робився документ кілька днів, а коштував понад 2000 грн. Цілком природно, що автовласникам було простіше отримати Акт технічної експертизи. Такий документ коштував близько 230 гривень, а видавався прямо на СТО, де монтувалось газобалонне обладнання. Погодьтеся, це суттєва економія і грошей, і часу, і нервів.

Але 19 грудня 2019 року у всіх Лабораторій закінчився термін дії сертифікату відповідності на проведення експертиз. Все вказує на те, що продовжувати цей термін ніхто не збирається. Таким чином, водіям доведеться поголовно оформляти той самий дорогий Сертифікат відповідності. Його можна отримати в органах сертифікації, які вказані на сайті Міністерства інфраструктури України. Варто відзначити, що ці організації можуть також організовувати виїзні офіси сертифікації.

Установка ГБО повинна бути здійснена відповідно до ТУ У 45.2-3274809648-002: 2019, і якщо транспортний засіб не пройшов сертифікацію, то його повернуть на СТО для доопрацювання.

Якщо все зроблено за вказаною стандарту, то отримати документ можна на наступний день. Вартість заміни "техпаспорта" становитиме в межах від 480-500 гривень.

Якщо ви збираєтеся встановити газ на авто, то запрошуємо вас до найближчого центра Сервіс Газ. Ми зробимо все, щоб наші послуги максимально задовольнили кожного нашого клієнта.

Почніть заощаджувати прямо сьогодні!

 25.03.2020
 (646 переглядів)
Розрахунок економії палива