Різновиди фільтрів газового обладнання. Заміна газового фільтра на авто з ГБО 2-4 поколінням

Різновиди фільтрів газового обладнання. Заміна газового фільтра на авто з ГБО 2-4 поколінням

Фільтр ГБО - обов'язковий пристрій для автомобіля на газу. Незважаючи на те, що газомоторне паливо відносно чисте, при його транспортуванні і зберіганні, в ньому можуть з'являтися різні маслянисті речовини, пил, продукти окислення і так далі. Фільтр захищає ГБО від попадання сторонніх домішок. Своєчасна заміна фільтрів на ГБО 4-го покоління дозволяє продовжити термін експлуатації двигуна.

Зміст статті:

 1. Види газових фільтрів на авто.
 2. Матеріал виготовлення газових фільтрів.
 3. Ознаки забитого фільтра ГБО і як часто потрібно міняти фільтра?
 4. Як вибрати новий фільтр ГБО.
 5. Де поміняти фільтр ГБО в Одесі?


Замена фильтров ГБО в Одессе

1. Види газових фільтрів на авто.

Якщо вчасно не міняти фільтр, то ГБО прослужить не довго, так як фільтр забивається і не пропускає потрібну кількість палива, що стає причиною несправностей в двигуні.

Газові фільтри поділяють на пристрої рідкої і парової фаз.

Газовий фільтр грубої очистки (рідкої фази або високого тиску) розташований перед редуктором і знаходиться в складі електромагнітного клапана або входить в конструкцію випарника. Його головне завдання - первинна очистка палива від сторонніх механічних включень. Фільтр грубої очистки застосовується у всіх системах.

Фільтр тонкого очищення (парової фази або низького тиску) розташований перед форсунками в ГБО 4-го покоління. Він очищає паливо від масляних часток і вологи.

Іноді газ, а зокрема пропан, може проходити первинне очищення перед балоном через заправний фільтр, який вбудований після зовнішнього заправного пристрою. Такий фільтруючий елемент являє собою дрібну сіточку з спеченної бронзи. Вона розрахована на багаторазове обслуговування - її можна продувати або промивати.


Замена фильтров ГБО в Одессе

2. Матеріал виготовлення газових фільтрів.

Газовий фільтр ГБО складається з корпусу і очищувального елементу. Корпусні деталі виготовлені з пластику або металу. Ці матеріали стійкі до високих температур. Можуть бути розбірними і нерозбірними.

Фільтруючі елементи виготовляють з:

 • картону;
 • скловолокна;
 • поліестеру;
 • пінистої речовини (Булпром).

Картон - найпопулярніший матеріал для виготовлення пристрою для очищення газового палива. Щоб картон не розмокав від вологи, його обробляють особливим розчином. Таким чином картон стає міцнішим. Але сухий стан також не бажаний. Наприклад, якщо автомобіль тривалий час був на простої.

Фільтри з поліестеру більш довговічні за рахунок того, що більш стійкі до деформації і старіння. Вся справа в тому, що матеріал повністю синтетичний і не схильний до впливу зовнішніх факторів. Та й фільтрація відбувається набагато краще.

Скловолокно має мінімальний опір, але вимагає більш частої заміни, ніж інші види фільтрувальних елементів. Якщо фільтр зі скловолокна забруднюється, то суспензії відразу потрапляють в інжектор, а потім в камеру згоряння. В результаті двигун виходить з ладу набагато швидше.

Найбільш ефективним вважається фільтр Булпром - продукт інноваційних технологій. У нього пориста структура, що заповнює повністю весь корпус фільтра і тим самим збільшує його фільтруючі характеристики. Він ефективний навіть проти самих дрібних частинок, які можуть потрапляти в паливо.


Замена фильтров ГБО в Одессе

3. Ознаки забитого фільтра ГБО і як часто потрібно міняти фільтри?

У більш сучасних системах ГБО спрацьовує звукова або світлова сигналізація кнопки газ / бензин і зумера. А в ГБО 2-го і 4-го поколінь ознаки забитого фільтра будуть очевидні:

 • двигун буде просто глухнути;
 • двигун не буде набирати потрібну потужність;
 • паливна система буде самостійно переходити на харчування газовою сумішшю.

Якщо у вас на авто з'явилися подібні ознаки, то не чекайте більш серйозних поломок, а поміняйте фільтр ГБО в Одесі.

Майстри ГБО рекомендують міняти фільтри ГБО кожні 7000 - 10 000 км пробігу. Плюси і мінуси цієї цифри залежать від якості палива, яке ви використовували, умов експлуатації транспортного засобу та безпосереднього виробника газобалонного обладнання.

Наші майстри рекомендують заміну фільтрів ГБО поєднати з плановим технічним обслуговуванням авто.


Замена фильтров ГБО в Одессе

4. Як вибрати новий фільтр ГБО.

Сфера ГБО дуже прибутковий бізнес, тому ринок катастрофічно переповнений підробками низької якості. Використання підроблених фільтрів ГБО низької якості може призвести не тільки до того, що доведеться набагато частіше міняти фільтри, але і до більш серйозних поломок двигуна. Щоб захистити себе від підробок в першу чергу при виборі фільтра ГБО звертайте увагу:

 • Підбирайте деталь за характеристиками, які рекомендує виробник ГБО в керівництві по експлуатації.
 • Хороший расходник не може коштувати дешево, тому занадто низька вартість повинна насторожити.
 • Розглядайте тільки покупку оригінальних запчастин від відомих виробників.
 • Якість упаковки має важливу роль. Неякісна упаковка може говорити про те, що деталь - підробка.
 • Наявність комплекту змінних ущільнювачів (ремкомплекта).
 • Здійснюйте покупку фільтру тільки в перевірених магазинах, щоб в разі чого було кому пред'явити претензію.
 • Отже, ви визначилися з магазином і вже в руках у вас товар. Уважно огляньте його. Зверніть увагу на наявність логотипів і голограм виробника. Вони як правило розміщені на упаковці або корпусі пристрою.
 • Якість збірки елемента рідкої фази можна визначити на око. Перевірте проклейку паперу до пластикових або металевих деталей. Шари повинні бути рівномірними, щільними.
 • Фільтра неразборного типу або фільтри тонкого очищення таким способом оглянути не вийде. Хіба що, складання корпусу.

Пам'ятайте, що кожен елемент має свій ресурс, а по його закінченні може втратити свої якості. Тому так важлива своєчасна зміна фільтрів.

На дорогі форсунки преміум класу рекомендується ставити додатковий (розбірний зі змінним картриджем) мішок парової фази з відстійником для збору конденсату.


Замена фильтров ГБО в Одессе

5. Де поміняти фільтр ГБО в Одесі?

Поміняти фільтр ГБО в Одесі можна в сервісних центрах Сервіс Газ. Наші співробітники визначать який фільтр вам потрібно поміняти і зроблять всю роботу всього лише за 20 хвилин.

Приїжджайте до нас, щоб зробити своєчасну заміну фільтрів ГБО. Ми знаходимося в зручному для вас районі Одеси:

 • проспект Небесної Сотні, 77/1;
 • Чорноморського Козацтва, 17;
 • Святослава Ріхтера (Щорса), 2.

Ми чекаємо вас і ваше авто!


 17.12.2020
 (948 переглядів)
Розрахунок економії палива