Скільки років можна користуватися газовим балоном на авто?

Скільки років можна користуватися газовим балоном на авто?

Ви є тим щасливчиком, який вже встановив газ на авто і економите на паливі? Значить вам буде цікаво ознайомитися з наступною інформацією. Установка газової системи вимагає особливого ставлення, а багато автовласників часто забувають проходити плановий огляд навіть бензинових авто. Газові системи вимагають регулярного огляду, і навіть сам балон повинен експлуатуватися відповідно до вимог ПБ 10-115-96, які звучать як "Правила вбудови і безпечної експлуатації ємностей, що працюють під тиском".

 1. Правила експлуатації газового балона.
 2. Чи можна експлуатувати газовий балон після закінчення терміну експлуатації?
 3. Використання б / у газових балонів для авто.

Правила експлуатації газового балона

Кожен газовий балон, незалежно від форми (циліндричний або тороидальний), має свої технічні характеристики з приводу безпечної експлуатації:

 • Термін експлуатації. У паспорті повинен бути прописаний термін служби, який коливається від 10 до 25 років. Наприклад, пропановий сталевий балон прослужить 10 років, в той час як метановий сталевий балон прослужить до 25 років.

 • Обов'язковий огляд складається з декількох процедур. Здійснюється огляд поверхні як усередині, так і зовні. Проводять гідравлічне та пневматичне випробування. Перевіряють масу і місткість балона. Для кожного типу балона огляд має проходити один раз в 2 роки, один раз в 3 роки і так далі. Якщо з'явилися несуттєві дефекти, то можливо зробити лакофарбове покриття або здійснити маркування балона.

 • Сертифікат відповідності може знадобитися для реєстрації в МРЕО. У ньому повинна бути вказана модель і тип балона, який встановлений на авто.

 • Необхідно здійснювати заміну фільтрів газової і рідкої фази кожні 10-12 тис. км пробігу. Якщо у вас фільтри з відстійниками, то конденсат зливають в міру наповнення ємності.

 • Хоча б один раз на 40-50 тис. км потрібно міняти ремкомплекти форсунок і редуктора. На таку ж відстань потрібна стендова чистка форсунок та чистка редуктора від нагару.

 • Не забувайте перевіряти коректність налаштування ЕБУ.

 • Періодично перевіряйте ущільнення, з'єднання.

 • 2 рази в рік міняйте тосол і масло.

Чи можна експлуатувати газовий балон після закінчення терміну експлуатації?

Багатьох автовласників цікавить питання, а чи можна експлуатувати газовий балон після закінчення терміну експлуатації. Звичайно, можна! Тільки для цього знадобиться пройти дороге діагностування. І ось тут назріває нове питання. А чи варто воно того? Вартість діагностування газового балона може перевищувати вартість покупки двох нових балонів. Отже простіше купити новий балон і, до того ж, набагато безпечніше для подальшої експлуатації.

Варто нагадати, що на деяких метанових заправках можуть відмовитися заправляти транспортний засіб, якщо балон прострочений або з якоїсь причини не пройшов огляд.

Використання б / у газових балонів для авто

Як би акуратно і лояльно попередній власник не експлуатував газовий балон, з часом метал балона все одно зношується і іржавіє. У місцях зварювальних швів можуть з'явитися дефекти.

Якщо балон довго зберігався і не експлуатувався, то всередину нього міг потрапити пил і навіть вода. При поновленні експлуатації брудна вода могла потрапити в паливо і пошкодити форсунки і редуктор.

Деякі недобросовісні майстри можуть майстерно "полагодити" б / у балон і спробувати продати його під виглядом нового. Зовні відмінностей можна не помітити. Однак, щоб не потрапити в халепу вимагайте сертифікат на балон. Якщо сертифікат відсутній, то такий балон краще не купувати. Завод-виробник перед випуском перевіряє балони на герметичність і опір розриву. До кожного балона прибивається металева табличка - паспорт балона. На ній вбиті всі дані балона - вік, ємність, розміри.

Рекомендуємо подивитися відео:

У компанії "Сервіс Газ" працюють тільки з високоякісним обладнанням європейського виробництва. Встановити ГБО можна в найкоротші терміни, а також ми допоможемо з оформленням всіх документів.

Якщо ви все ж вирішили піти правильним шляхом і зробити все як треба, а саме купити новий балон, то будьте практичною людиною і не поспішайте викидати ємності. Їх можна застосувати в домашньому господарстві. Пропонуємо кілька цікавих ідей!

Барбекю з газового балона / Все про газові балони фото

Барбекю з газового балона / Все про газові балони фото

Барбекю з газового балона / Все про газові балони фото

Барбекю з газового балона / Все про газові балони фото

 04.06.2018
 (11849 переглядів)
Розрахунок економії палива