Еволюція поколінь ГБО з 1-го по 6-е. Основні відмінності газових установок

Еволюція поколінь ГБО з 1-го по 6-е. Основні відмінності газових установок

У наших країнах найпоширеніше - це 2-е, 3-е, 4-е, 5-е покоління ГБО. Яка між ними різниця і чи є вона взагалі. Що краще для вашого автомобіля? У цій статті розглянемо, як розвивалися газові системи і відзначимо, наскільки прогрес пішов вперед з часів створення 1-го покоління ГБО до 6-го.


Зміст статті:

1. Основні відмінності газових установок.

2. Еволюція з 1-го по 6-е покоління ГБО.

 • 1-е покоління ГБО
 • 2-е покоління ГБО
 • 3-е покоління ГБО
 • 4-е покоління ГБО
 • 5-е покоління ГБО
 • 6-е покоління ГБО

3. Де можна встановити якісне газобалонне обладнання в Одесі або Миколаєві недорого? 

1. Основні відмінності газових установок.

Існують карбюраторні і інжекторні автомобілі. Все що пов'язано з карбюраторними автомобілями це 2-е покоління. Хоча багато фахівців можуть і на карбюраторний автомобіль встановити 4-е покоління ГБО.  

В 4-му поколінні подача газу здійснюється через газові форсунки через впускний колектор. Елементами ГБО 4-го покоління є:

газовий балон;

електронний блок управління;

форсунки;

редуктор;

проводка і т. д.


ГБО 4-го покоління можна встановити на всі автомобілі з розподіленим уприскуванням двигуна.

У 5-го покоління ГБО є свої варіації, тобто спосіб подачі палива. Це відбувається або через колектор, або через бензинові форсунки. Крім того, в 5-му поколінні існує два варіанти подачі палива - в газоподібному стані і в рідкому стані. Тобто різні виробники вибрали різні напрямки подачі палива.  

Вартість цього обладнання відповідно різна і може відрізнятися в рази. При установці ГБО 5-го покоління і під конкретну модель автомобіля відбувається різна прошивка, є деякі нюанси монтажу і налаштування.

Подача рідкого палива відбувається за допомогою спеціального насоса, зазвичай це виробник BOSCH, який встановлюється в газовий балон. Тобто схема роботи така: Ви заправляєте газ на заправці, коли автомобіль заводиться, насос спрацьовує, доводить паливо до певного етапу - зріджують його - і вже по магістралі подається рідке паливо.  

Далі воно йде на газові форсунки і відбувається процес спалювання його в двигуні автомобіля. Це і є принципова різниця між подачею газу в газоподібному вигляді і в рідкій формі. Однак фахівці відзначають, що у другого способу є явні недоліки. Справа в тому, що на більшість заправок пропан-бутан поставляється неочищеним, а насос в балоні технічно схильний до впливу будь-яких домішок. Часто відзначається, що на досить-таки коротких термінах експлуатації, насоси в балонах виходять з ладу.


Рекомендуємо подивитися відео:


2. Еволюція з 1-го по 6-е покоління ГБО.

Паливні системи бензинового двигуна пройшли 3 важливих етапи модифікації. З плином часу конструктори покращували процес подачі палива в камери згоряння циліндрів. Протягом багатьох років використовувалися карбюраторні системи. Але з розвитком моторобудування виявлено безліч недоліків карбюраторної подачі палива, через неможливість досягти бажаних параметрів потужності. Інженери розробили інжекторний розподільний механізм. Таким чином потужність двигуна збільшилася, а економія палива отримана за рахунок електронного управління подачі палива. На цьому етапі інженери додали ще й електронні блоки управління.

1-е покоління ГБО 

Це найпримітивніша система газового обладнання, де використовується метан або пропан. Балони при монтажі розташовуються як правило в багажниках. Паливна магістраль з'єднується з запірним пристроєм. Газ проходить через паливну магістраль і надходить в випарну камеру, яка підключена до системи охолодження. Підігріта газова суміш направляється в редукторний дозуючий пристрій.

Спочатку 2 таких елемента, як редуктор і випарник вважалися самостійними вузлами, але з часом їх об'єднали в один блок.

Редуктори для 1-го покоління ГБО бувають 2-х типів - вакуумний і електронний. Істотним мінусом газових систем 1-го покоління є так званий "довгий шлях" газу до камери згоряння. В результаті часто траплялася розгерметизація і як наслідок сильний запах газу в салоні транспортного засобу. Але такі системи були настільки дешеві, що багато водіїв вирішувалися на установку газу на авто. Виробники побачили, що системи користуються популярністю і почали їх удосконалити.

2-е покоління ГБО

 


Наступне покоління не на багато відрізняється від першого. Тут більш модернізований редуктор, а зокрема запірний клапан. У 2-му поколінні він вже електромагнітний, а не вакуумний, як у попередника. Тепер водієві не потрібно залишати салон автомобіля, щоб "перейти" на інший вид палива - в салоні розмістили спеціальну кнопку для перемикання виду палива. Це стало справжнім проривом і набагато зручніше в експлуатації.

Також у 2-му поколінні впровадили холодний старт. Перед впусканням в систему, випускається мала кількість газу, що забезпечує легкий пуск холодного двигуна.

Розробники зробили новий прорив. Тепер з'явилася можливість застосовувати газову систему на двигунах інжекторного типу перших поколінь розподіленого уприскування або моновриску.  

3-е покоління ГБО

 


Уже в 3-му поколінні ГБО з'явилося електронне корегування подачі газу в камеру згоряння. Система знімає дані з кисневого датчика і за допомогою двигуна регулюється отримування двигуном кількості газу. Температурний датчик, розташований на редукторі, контролює мінімальну температуру. Коли редуктор нагрівається вище мінімальної температури, контролер включає подачу газу.

Уже на цьому етапі можна говорити, що ГБО 3-го покоління відповідає нормам ЄВРО-2, завдяки зчитуванню даних з кисневого датчика і електронним коректуванням подачі палива.  

Дане покоління можна встановлювати як на карбюраторні, так і на інжекторні двигуни.  

4-е покоління ГБО

 На цьому етапі розвитку газобалонних систем, кардинально змінилася подача палива, з'явилися газові форсунки (у кожної свій циліндр). Черговим проривом стало те, що форсунки стали здійснювати розподілене уприскування газу в циліндри. Тепер редуктор не «зайнятий" у уприскуванні палива в колектор - в ньому відтепер незмінний газовий тиск, який знімають газові форсунки.  

На кожну окрему форсунку призначається власний циліндр. На форсунках свої шлейфи, спрямовані від контролера, який в свою чергу віддає команди уприскування палива кожної форсунки. І що не менш важливо, впорскування здійснюється в певний період часу.

У метанових версіях 4-го покоління змінили не тільки редуктор, а й використовують товстостінні балони. Це необхідно для того, щоб була відповідність високому тиску метану.

5-е покоління ГБО

 У всіх попередніх поколіннях ГБО, газ в камеру згоряння подавався в газоподібному стані. Тепер же пропан подається в камеру в рідкому стані. Насос палива в балоні нагнітає стабільний тиск в системі.


У 5-го покоління ГБО безліч переваг:

 • відсутність редуктора;
 • немає необхідності попередньо прогрівати авто на бензині;
 • більше ніщо не втручається в систему охолодження;
 • витрати газу істотно знизилися;
 • кількість шлангів в паливних магістралях звели до мінімуму;
 • потужність їзди на газу істотно збільшилася.


Варто відзначити, що при експлуатації 5-го покоління ГБО неможливо заправлятися метаном, так як газ надходить в рідкій формі. Для зрідження метану необхідно зниження температури від -160 градусів.

Вартість ГБО 5-го покоління набагато вище попередників.

6-е покоління ГБО

 


Останнє покоління газобалонного обладнання призначається для моторів з безпосереднім уприскуванням. Поки що не користується достатньою популярністю у споживачів.  

У системах ГБО 6-го покоління вже відсутні розмежування на газові і бензинові інжектори.  

Подача газу врізана в штатну систему подачі бензину. По суті, відмінність полягає тільки в двох різних баках - бензиновому і газовому. Система газобалонного обладнання полегшена по максимуму.  


Рекомендуємо подивитися відео:


3. Де можна встановити якісне газобалонне обладнання в Одесі або Миколаєві недорого?


Встановити ГБО недорого в Одесі або Миколаєві можна в наших сервісних центрах Сервіс Газ. Наші ціни на установку газового обладнання найдоступніші на ринку:  

 • ГБО 2-го покоління від 250-300 у.о.;
 • ГБО Zenit PRO від 550 у.о.;
 • ГБО Zenit PRO OBD від 600 у.о.;
 • ГБО Blue Box від 400 у.о.;
 • ГБО Zenit Blue Box OBD від 500 у.о.;
 • Бюджетні ГБО від 250у.о.

 Ну що, залишилися питання? Тоді зв'яжіться з нашим менеджером і отримаєте більш детальну інформацію безпосередньо по вашій марці автомобіля.  

Газ на авто - це економія. Заощадив - значить заробив!

 10.07.2020
 (1565 переглядів)
Розрахунок економії палива